Warsztaty filmowe Akademii Nowe Horyzonty: scenariusz, aktorstwo i reżyseria

Warsztaty filmowe Akademii Nowe Horyzonty:  scenariusz, aktorstwo i reżyseria

Warsztaty Filmowe: scenariusz, aktorstwo i reżyseria to kontynuacja zajęć, które odbywały się od października 2015 r. do stycznia 2016 r. W poprzednim semestrze uczestnicy poznawali podstawy filmowania (tworzenie zdjęć oraz montaż). Natomiast teraz, oprócz ogólnej praktyki filmowej, będą zgłębiać tworzenie scenariuszy, reżyserię i aktorstwo.

Zapraszamy studentów, pełnoletnich uczniów, nauczycieli i edukatorów zajmujących się lub planujących zajmować się animacją kultury, realizatorów projektów artystycznych i społecznych oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem filmów.

Podczas warsztatów będziemy uczyć, jak tworzyć filmy, jak komunikować się poprzez kino oraz jak tę wiedzę wykorzystać w swoich obecnych bądź przyszłych projektach. Kładziemy nacisk na praktykę – podstawą zajęć będą ćwiczenia filmowe, które uzupełnimy teorią dotyczącą kina, ale także innych przydatnych tematów (prawa autorskiego, animacji kultury). Choć nie tylko… podczas warsztatów udowodnimy, że aktorstwo i reżyseria nie są trudne, a wiedza na temat tworzenie scenariuszy przydaje się również w innych rodzajach pisarstwa.

Zajęcia odbywać się będą od lutego do czerwca 2016 r., co 2 tygodnie w soboty, w godz. 11:00 -18:00 w Muzeum Woli – Oddziale Muzeum Warszawy. Prowadzić je będą filmowcy, a jednocześnie wieloletni wykładowcy Akademii Nowe Horyzonty: Maciej Cuske i Jarek Wszędybył oraz eksperci: scenarzystka Agnieszka Kruk i aktorka Anna Wojnarowska.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kamery oraz sprzęt pomocniczy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

informacje praktyczne:

rekrutacja: do 15 lutego 2016

początek zajęć: sobota, 20 lutego 2016

koszt udziału w projekcie: 1200 zł (istnieje możliwość opłaty w systemie ratalnym (2 raty po 600 zł).

Program zajęć, rejestracja oraz więcej informacji.

Partnerzy projektu: Muzeum Woli – Oddział Muzeum Warszawy, Warszawskie Centrum Innowacji Społeczno-Edukacyjnych i Szkoleń.