czw., 17.09.2020

Debata: „Wola przyszłości – Wola i jej dziedzictwo”.

Przez ostatnie 30 lat dzielnica Wola, uległa licznym przeobrażeniom, architektonicznym i funkcjonalnym. Jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy, obok licznych parków, terenów zielonych i pozostałości przedwojennej zabudowy, powstają nowe osiedla, ciągi komunikacyjne, założenia biurowo-usługowe. Ten złożony i niejednorodny proces zachodzących zmian staje się pretekstem do zastanowienia się nad tym jak będzie najbliższa przyszłość dzielnicy, jak wyglądać będzie relacja miasto – mieszkańcy.

Podczas debaty podjęte zostaną kwestie programu: „Strategia. #Warszawa 2030” w kontekście Woli, idei projektów partycypacyjnych. Rozważane będą możliwości zrównoważonego rozwoju dzielnicy w relacji do całego miasta. Podjęte zostaną tematy dotyczące materialnego dziedzictwa Woli i jego znaczenia w kształtowaniu przyszłości dzielnicy.

Moderacja: Patrycja Jastrzębska (Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej – Masław; projekt, „Tu było, tu stało”, NIAiU), a wśród zaproszonych gości będą m.in. Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana); Jan Wiśniewski (Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, pismo „Kontakt”).

Gdzie: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Godzina: 18:00

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem: konrad.schiller@muzeumwarszawy.pl