Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

śr, 23.09.2020
17:00–18:30

Warsztaty
Muzeum Woli
bezpłatne

Miniseminarium on-line: „Czytanie na wystawie”.

Wystawa „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” prowokuje do szerszego przyjrzenia się okresowi transformacji w Polsce. W ramach miniseminariów zapraszamy do dyskusji i analizy zaproponowanych fragmentów książek i artykułów, poszerzających kontekst wystawy, otwierających na refleksję dotyczącą pamięci tego okresu, doświadczeń ludzi z różnych grup społecznych oraz śladów w kulturze. Punktami wyjścia do rozmowy będą teksty m.in. Moniki Borys, Olgi Drendy, Michała Piepiórki, Martina Pollacka, Jakuba Sawulskiego i Magdy Szcześniak.

Miniseminaria odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Na poszczególne spotkania obowiązują zapisy drogą mailową. Fragmenty tekstów będą przesłane do zarejestrowanych uczestniczek i uczestników w wiadomości e-mail.

We wrześniu porozmawiamy o tekście Magdy Szcześniak „Śmietnik z podróbkami”, w którym autorka przygląda się debatom dotyczącym losów placu Defilad po 1989 roku i skupia na problemie „podrabiania” architektury (i nie tylko) oraz „strachu przed naśladownictwem”.

 

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem: magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.