Rowerem po historycznych miejscach na Mirowie – wokół Muzeum Woli

Data/Czas
31/05/2015

Kategoria

Warszawa zmienia się na naszych oczach w tempie, który przyprawia o zawrót głowy. Dotyczy to także Woli, a zwłaszcza Mirowa, który znajduje się blisko Śródmieścia i stanowi łakomy kąsek dla deweloperów. Niestety budowa nowych obiektów często powoduje, że znikają ślady naszej historii, a powstają miejsca pozbawione lokalnego charakteru, takie które możemy zobaczyć wszędzie w dużych miastach Europy. Dlatego warto wziąć udział w tej wycieczce i zobaczyć coś, co wkrótce najprawdopodobniej zniknie.

Spojrzenie na to, co ocalało, pozwala zdobyć wiedzę zupełnie inną niż książkowa – poczuć klimat epoki, zastanowić się nad znaczeniem historii w naszym życiu, poznać nasze najbliższe otoczenie, którego nigdy nie poznamy poruszając się tylko głównymi ulicami i po stałej trasie praca/uczelnia – dom. Póki są te miejsca, snują się tam jeszcze duchy ludzi, którzy tam kiedyś mieszkali.

Zapraszamy na spotkanie zarówno rodowitych Warszawiaków, jak i tych, którzy tu przyjechali szukając swego miejsca na Ziemi. Choć sama jestem Warszawianką z urodzenia, musiałam sporo się dowiedzieć przygotowując się do prowadzenia tej wycieczki i uważam, że był to czas spędzony ciekawie. Może, w trakcie wycieczki, wspólnie wpadniemy na jakiś pomysł ocalenia tych miejsc od zapomnienia?

Do zobaczenia na rowerze w niedzielę, 31 maja, o godz. 11.00 przed Muzeum Woli, przy Srebrnej 12!

Na koniec krótki konkurs z pytaniami na temat wycieczki i nagrody dla najlepiej odpowiadających od Muzeum Woli.

Wycieczka odbywa się w ramach Klubu Dyskusyjnego Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej.

Koncepcja i prowadzenie: Anna Świdwińska

Organizatorzy: Warszawska Kooperatywa Spożywcza, Muzeum Woli, o. Muzeum Warszawy

31/05/2015, godz. 11.00
Srebrna 12, Warszawa