pt., 20.11.2020

bezpłatny

Duchy lat 90 w miejskiej przestrzeni. Wykład Olgi Drendy

Beżowa grafika. Po lewej kwadratowy kolaż ze zdjęć budynków. Na pierwszym planie gołąb. Kolorystyka niebieska. Po lewej napis Duchy lat 90 w miejskiej przestrzeni. Wykład Olgi Trendy. Na dole napis Transmisja na Fb Muzeum Woli

Coraz mniej w przestrzeni wokół nas pozostałości lat 90: rozmachu, kiczu, dążenia do prestiżu, szybko starzejącej się innowacyjności, ale też chaosu, który sprzyjał wolności i kreatywności. Jak zmieniała się przestrzeń wokół nas i gdzie jeszcze można trafić na ducha lat 90?

O tym opowie Olga Drenda – pisarka, antropolożka kultury, autorka książek „Duchologia polska”, „Czyje jest nasze życie” (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim), „Książka o miłości” (wspólnie z Malgorzata Halber) oraz „Wyroby”, za którą otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej (2019) oraz była nominowana do Paszportów Polityki. Prowadzi stronę https://www.facebook.com/Duchologia/

Debata odbędzie się online – zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Muzeum Woli.

Wydarzenie towarzyszące wystawie “Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”.

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.