sob., 18.03.2023

10 zł

Szalej z głową! Warsztaty tworzenia fantazyjnych koron z Bożką Rydlewską | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Warsztaty zainspirowane barwnym światem Kim Lee!

Zaszalejemy z głową i stwórzmy fantazyjne korony z piór, papierowych kwiatów i motyli, wstążek, lusterek, świecidełek, kolaży i z czego jeszcze nam wyobraźnia podpowie! Pozwolimy sobie na swobodną, autentyczną ekspresję, zabawę kiczem i pomponikami!

Warsztaty odbywają się również o 16:00 – 18:00. W ramach jednej grupy obowiązuje limit 15 osób.

Udział w wydarzeniu na podstawie biletu do kupienia online lub w kasie Muzeum Woli.

Warsztaty odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”.

W garderobie Kim Lee, fot. @Pat Mic, 2021, Muzeum Warszawy

Estetyka kampu

Na warsztatach zainspirujemy się estetyką kampu i spróbujemy uwolnić się od wewnętrznego przymusu tworzenia pięknych rzeczy. Będziemy łączyć materiały niepasujące do siebie, wywołujące zgrzyt zębów wśród estetów, przesadne i wybujałe, działając w sposób wolny, swobodny i intuicyjny.

Niczym Kim Lee czy też niektórzy surrealiści poszukamy i przywołamy nasze własne barwne wewnętrzne postacie by stworzyć dla nich unikatowe, ekstrawaganckie nakrycia głowy. By poruszyć wyobraźnię obejrzymy też szalone i niekonwencjonalne projekty ze świata mody i sztuki.

Bożka Rydlewska – o prowadzącej

Foto-kolaż, autorka: Bożka Rydlewska

Bożka Rydlewska – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu.

Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up.

Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.