niedz., 20.09.2020

Spacer

Spacer rodzinny: Bliżej Mirowa

Spacer przez historię Placu Witkowskiego, Kazimierza Wielkiego i powojennej, największej drukarni w PRL – Domu Słowa Polskiego. Jak na przestrzeni XIX i XX wieku zmieniała się okolica, jej charakter i zabudowa? Zapraszamy na opowieść o losach nieistniejącego dziś placu miejskiego, w obrębie ulic Pańskiej, Wroniej, Srebrnej i Miedzianej, ilustrowana fotografiami skrzętnie zebranymi przez miłośników historii dzielnicy – portal „Jestem z Woli”.

Spacer poprowadzi Janusz Dziano, twórca kultowego wolskiego profilu „Jestem z Woli”.

Termin: 20 września, 11.00 – 12.00

Spotkanie przed Muzeum Woli, ul. Srebrna 12