sob., 06.07.2024

Ekspedycje Mirowskie na dziedzińcu Muzeum Woli

Ekspedycje Mirowskie – grupa zajmująca się tematem wielogatunkowego miejskiego sąsiedztwa – zaprasza już w najbliższą sobotę 6 lipca na warsztat otwarty na dziedzińcu Muzeum Woli.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy spotykaliśmy się po to, żeby:

• rozszerzyć pole naszego widzenia, myślenia i czucia;
  • zobaczyć nas, miejską infrastrukturę i organizmy ją zamieszkujące  jako jedną złożoną całość;
  • wypracować nowe sposoby poznawania świata, oparte nie tyle na racjonalnej wiedzy, co na doświadczeniu, intuicji, zabawie, eksperymencie;
  • stworzyć wspierającą i empatyczną wspólnotę,
  • a także dyskutować, rozmawiać, dzielić się kompetencjami i spostrzeżeniami.

Nasz projekt dobiega końca i chcemy podzielić się najciekawszymi wypracowanymi przez nas artystyczno-badawczymi metodami.

Zapraszamy wszystkich i wszystkie  na warsztat otwarty, na którym razem będziemy praktykować współbycie i uważność na wielogatunkowe miejskie sąsiedztwa. Ucząc się od siebie nawzajem zbadamy naszą okolicę z innej perspektywy!

Wszystkie potrzebne materiały będą zapewnione na miejscu.