Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 11.12.2022
14:30–17:00

Pokaz filmowy
Muzeum Woli
wstęp bezpłatny

Finisaż wystawy „Białoszewski nieosobny”: podsumowanie i pokaz filmu Julii Benedyktowicz „Miron Białoszewski. Autoportret odczuwany”

10-11 grudnia to ostatni weekend trwania wystawy „Białoszewski nieosobny” w Muzeum Woli. Zapraszamy na wydarzenia finisażowe: slam poetycki z Wojtkiem Cichoniem, pokaz filmu „Miron Białoszewski. Autoportret odczuwany” Julii Benedyktowicz oraz premierowy pokaz performensu Marii Stokłosy.

Nieosobność. Czego nauczyła nas wystawa

Podsumowanie wystawy, godz. 14:30-15:30

Udział biorą: Agnieszka Czerniak, Agnieszka Karpowicz, Igor Piotrowski, Magda Staroszczyk; Prowadzi: Konrad Schiller

Białoszewski osobno

Pokaz filmu Julii Benedyktowicz: „Miron Białoszewski. Autoportret odczuwany”, godz. 16:00-17:00

Po projekcji odbędzie się rozmowa.

Udział wezmą: Julia Benedyktowicz, Tadeusz Sobolewski
Prowadzenie: Agnieszka Karpowicz

O filmie: Opowiedziana na dwa głosy próba przyjrzenia się własnej tożsamości – starej szafy z szufladami, w której magazynowane są przedmioty-wspomnienia. Początkowy schemat, porządek ustępuje miejsca chaosowi i destrukcji im głębiej się sobie przyglądamy. „Gdzie są moje granice?” – to pytanie powracające w powtórzeniach pochodzące z wykorzystanego w filmie wiersza Mirona Białoszewskiego „Autoportret odczuwany”.

Julia Benedyktowicz, mat. promocyjne

Julia Benedyktowicz – urodzona w Warszawie w 1997 roku w Warszawie, obecnie studentka V roku Wydziału Operatorskiego na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Filmografia: “Tunnel” 2019, “Cycle”, 2020; “Self-portrait as Felt” 2021.

Kadry z filmu Julii Benedyktowicz „Miron Białoszewski. Autoportret odczuwany”

Informacje praktyczne

Udział w wydarzeniu na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania online lub w kasie Muzeum Woli.

Sprawdź program finisażu wystawy.


Program wydarzeń towarzyszących powstał we współpracy z Fundacją im. Mirona Białoszewskiego.

Logo fundacji im. Mirona Białoszewskiego

Projekt „Warszawa (dla) Mirona. Obchody stulecia urodzin pisarza” realizowany w ramach zadania publicznego Dziedzictwo kulturowe Warszawy, finansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Kultury.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.