niedz., 10.12.2023

Gwiazdka sąsiedzka w Muzeum Woli | warsztaty świąteczne

Zapraszamy całe rodziny, znajomych, dzieci i dorosłych na Gwiazdkę sąsiedzką do Muzeum Woli!

Zapraszamy do naszej pracowni ozdób choinkowych. Kolorowe błyszczące koszyczki, gwiazdy, „pajączki” i laleczki stworzymy w dawnych technikach wycinanki i zaplatania, z użyciem koralików, tektury, papieru i sreberek. Nie zabraknie wolskich motywów tj. radio, rower, czy ananas, lecz wykonanych zgodnie ze wskazówkami z międzywojennych czasopism z podpowiedziami jak samemu zrobić w domu efektowne ozdoby na choinkę.

Gwiazdka sąsiedzka w Muzeum Woli, fot. Teodor Klincewicz

Uczestnicy nauczą się tworzyć miniaturowe ludowe pająki niczym żyrandole, poznają wzornictwo papierowych ozdób ze zbiorów Muzeum Warszawy i zabiorą tego dnia do domu pudełko z własnoręcznie przygotowanymi tradycyjnymi dekoracjami.

Gwiazdka sąsiedzka w Muzeum Woli, fot. Teodor Klincewicz

Tego dnia kontynuować będziemy także haftowania Makaty Wolskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki haftu i tworzenia wspólnego dzieła do pracowni edukacyjnej w Muzeum Woli.

Makata wolska, fot. Katarzyna Żukowska

Stoiska warsztatowe dostępne będą przez cały dzień, od 11.00 do 18.00. Wpadnijcie do nas w dowolnych godzinach i skorzystajcie z różnorodnych warsztatów. Tego dnia na rozgrzewkę oferujemy kawę i herbatę. Tradycyjnie już dekorować będziemy także pierniki z cukierni „Zosicz” na rogu Żelaznej i Krochmalnej.

Gwiazdka sąsiedzka w Muzeum Woli, fot. Teodor Klincewicz

Udział w wydarzeniu na podstawie biletu do kupienia online w cenie 10.00 PLN (w cenie biletu wejście dla jednego dziecka i jednego opiekuna) lub stacjonarnie w kasie Muzeum Woli.
Bilet za 10 zł (dziecko + opiekun) uprawnia do wejścia na całe wydarzenie od 11:00 do 18:00.

Na wybrane aktywności przewidujemy jednak limit osób do maksimum 20 na grupę.