sob., 10.08.2024

Moc kaseciaków! Czyli jak miksowano kasety magnetofonowe

W latach 80-tych dojście do płyt winylowych było w Polsce bardzo ograniczone. Krążki ze światową muzą mieli tylko zawodowi dziennikarze muzyczni i diskdżokeje którzy grywali w hotelach i kilku oficjalnych klubach. Młodzież, aby zagrać i zorganizować sobie swoją imprezę mogła to zrobić tylko korzystając z domowych odtwarzaczy kaset magnetofonowych nagrywanych samemu z muzą z radia.

Tak było aż do lat 90-tych kiedy nadal królowały kasety magnetofonowe, ale teraz wydawane piracko przez raczkujące w Polsce pierwsze wytwórnie muzyczne. Granie z kaset magnetofonowych, było też powszechną praktyką djejską w wielu klubach warszawskich działających w stolicy w latach 90-tych.

Podczas setu DJ Hiroszyma powróci do tamtego czasu, grając w 100 % z oryginalnie nagranych z radia lub wydanych oficjalnie kaset magnetofonowych z lat 80 i 90 tych z własnej kolekcji (liczącej kilkaset kaset). Muzycznie możecie się spodziewać prawdziwego przekroju stylistycznego… od new romantic lat 80-tych po techno i rave lat 90-tych. do tych zapomnianych lat!!! Zapraszamy na imprezę zagraną 100%

DJ Hiroszyma – warszawski DJ, muzyk i producent.

Swoje pierwsze oficjalne sety djskie zagrał w 2003 roku w nieistniejącym już warszawskim klubie Jazzgot. Jako nastolatek w latach 80-tych i 90-tych grywał na domówkach i szkolnych dyskotekach. Zawodowo zagrał ponad 2500 różnych imprez klubowych, eventowych i masowych wydarzeń plenerowych. Był stałem rezydentem kultowych warszawskich klubów: Le Madame, Powiększenie i Jadłodajnia Filozoficzna.

Obecnie można go posłuchać m.in. w klubach: Bar Studio, Hydrozagadka i Voodoo Club. Dwa razy reprezentował Polskę na Międzynarodowej Nocy Klubów w Berlinie.

Jako muzyk w przeszłości był współiderem zespołu Das Moon z którym wydał cztery albumy grając trasy koncertowe w Polsce i zagranicą. Obecnie kontynuuje swoją działalność solowo. Jego album „Inside Isolation” wydany przez Requiem Records w 2021 to mieszanka dark electro i cold wave.