czw., 27.06.2024

Oprowadzanie
wstęp bezpłatny

Oprowadzanie po wystawie „EUFORIA. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku”

Grafika. Ludzie tańczący w klubie. Całość w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Na środku pochyły żółty napis EUFORIA z piorunami po lewej i prawej stronie.

Wystawa EUFORIA. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku przypomina istotne miejsca na klubowej mapie stolicy. Kluby i klubokawiarnie działały wówczas w szerszym kontekście kulturowym i społecznym, były nie tylko biznesami, czy lokalizacjami koncertów i imprez.

Na polską rzeczywistość między upadkiem komunizmu a wstąpieniem do Unii Europejskiej warto patrzeć z nieoczywistych perspektyw. Taką próbą jest EUFORIA.

O ich historii opowie kurator wystawy – Konrad Schiller.