Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 15.07.2023
17:00–19:00

Pokaz filmowy
Muzeum Woli
udział bezpłatny

Pokaz filmów o Kim Lee i spotkanie z ich twórczyniami

Podczas spotkania zobaczymy trzy filmy dokumentalne, których bohaterką jest Kim Lee.

„Jednorożec” Marty Bogdańskiej i Mayi Teryaki oraz „Świat Kim” Pauliny Witek-Młynarskiej to filmowe portrety wyjątkowej drag queen.

Z kolei w filmie „Pomiędzy” Marta Bogdańska i Maya Teryaki przedstawiają historie Desi, Elmi, Kim, Miriam, Zoi – osób w różnym wieku, różnej płci, odmiennej narodowości, które łączy wspólny cel: zamieszkanie w nowym, lepszym świecie.

Dokumenty będą punktem wyjścia do rozmowy z twórczyniami. Porozmawiamy o ich doświadczeniu współpracy z Kim Lee, a także o sytuacji osób migranckich, które – jak to określiła Kim Lee – są zawieszone gdzieś pomiędzy krajami, tożsamościami, kontynentami.

W spotkaniu udział biorą: Marta Bogdańska, Maya Teryaki, Paulina Witek-Młynarska

Zdjęcie: kadr z filmu „Jednorożec” Marty Bogdańskiej i Mayi Teryaki


Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.