sob., 09.11.2024

50 zł (pojedyncze warsztaty)

Warsztaty djskie – Programy do robienia muzyki | EUFORIA

Warsztaty w Muzeum Woli to bilet wstępu do świata muzyki elektronicznej – dla tych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia ze sprzętem, ale także dla tych, którzy chcieliby porozmawiać o dalszych możliwościach, pogłębić wiedzę. Podczas spotkań nie zabraknie niezbędnej porcji teorii muzyki i historii – od lat 80 do współczesnych nurtów. Podstawą będzie jednak praktyka. Na każdych warsztatach dostępny będzie odpowiedni do tematu sprzęt: gramofony (zaczynamy od winyli), odtwarzacze, mixery, syntezatory i inne.

Uczestnicząc w całym cyklu przejdziecie drogę od gramofonu do CDJ, od początków DJ do porad z zakresu promocji i wydawania swojej muzyki. Możecie skorzystać z całego cyklu lub zapisać się na wybrane spotkania. Wcześniejsze doświadczenia muzyczne niewymagane. Warsztaty można wykorzystać jako okazję do rozpoczęcia przygody z tworzeniem muzyki elektronicznej, konsultacji, spotkań w gronie pasjonatów.

Warsztaty poprowadzą członkowie Edykt Records i ich goście. W stałym składzie jest trójka dj-i/producentów : Ludwik Mielnik „Kanciak”, Ernest Zwoliński „m0nagenda”, Michał Dąbrowski „Aura” i Vj/grafik Gustaw Baumiller „g00dstaff”. Razem tworzą warszawski label muzyczny.

Piszą o sobie:

„nie zamykamy się w stałej konwencji, szukamy ciągle nowych miejsc i klimatów muzycznych. Jednym z naszych głównych celów jest wsparcie młodych artystów, dj-i, grafików, każdego kto chce się rozwijać i wnosić nową jakość na warszawska scenę klubową. Od roku prowadzimy serię imprez „Edykt Breakz”. Pomiędzy wydarzeniami zajmujemy się tworzeniem muzyki, identyfikacji wizualnej i szukaniem nowych pomysłów na rozwój. Oprócz Warszawskich wydarzeń zorganizowaliśmy imprezę typu outdoor nad Bałtykiem i graliśmy gościnnie w Gdańsku. Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze urodziny edyktu, z tej okazji pojawi się nowy album, a także impreza urodzinowa labelu.”

Instagram: instagram.com

Soudcloud: on.soundcloud.com

Spotify: open.spotify.com

Za klubowym światem i ideologią RAVE stoją wartości otwartości, szacunku, akceptacji dla odmienności. Zagrajmy to.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: osoby od 16 lat (wcześniejsze doświadczenia muzyczne niewymagane)

Na każde warsztaty przypada 15 miejsc.

Uczestnik może wziąć udział w jednym pojedynczym warsztacie lub w kilku pojedynczych warsztatach.

Udział w jednym spotkaniu: 50 zł

Daty poszczególnych warsztatów:

• 7 września – Wprowadzenie
  • 28 września – Winyle
  • 12 października – Początki muzyki elektronicznej
  • 26 października – Style lat 90.
  • 9 listopada – Programy do robienia muzyki
  • 23 listopada – Jak wygląda praca DJ