sob., 29.07.2023

udział bezpłatny

Warsztaty dragkingowe z kolektywem Brokatowa Wstęga Mobiusa | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Dwuetapowe, otwarte, bezpłatne warsztaty dragkingowe, prowadzone przez drag osoby z Brokatowej Wstęgi Mobiusa.
Dragking to robienie kłirowej rewolucji
Dragking to łamanie schematów, które są także w dragu
Dragking to obwoźny cyrk i gabinet osobliwości

Zapewniamy możliwość luźnej przymiarki męskiej roli, z pomocą przywiezionych przez nas bazowych elementów garderoby i podstawowej charakteryzacji oraz wstęp do zbudowania persony postaci aż do pierwszego numeru. Pracować możemy także w oparciu o własne koncepty, stroje i akcesoria uczestniczek i uczestników.

Warsztat prowadzić będzie kolektyw w składzie pięciu bardzo różnorodnych drag person. Dzięki temu uczestniczki i uczestnicy naocznie będą mogli sprawdzić, jak wyglądają i jak rezonują z nimi różne rodzaje wizerunku, ruchu i konceptu scenicznego. Da to także pole do zarówno gremialnych i dyskusyjnych, jak i kameralnych interakcji w mniejszych grupach. Pokażemy też wartość, jaką niesie praca zespołowa i tworzenie relacji.

Warsztaty oparte są na zasadzie wzajemnej zgody, zaprosimy do samodzielnego podejmowania decyzji, jak daleko idziemy w dragowanie, chętnym osobom umożliwimy podstawową metamorfozę i zakończenie warsztatu zdjęciem lub pokazem własnego numeru.

Z uwagi na oswajającą i wyzwalającą rolę przebieranek, proponujemy dwie części warsztatów. Zachęcamy do wzięcia udziału w obu z nich, ze względu na dwuetapowy charakter warsztatów.

Wąsy. Kreowanie wizerunku scenicznego, godz. 11:00-14:00

• kostiumy – od pierwszych przymiarek, po przewodnik po tworzeniu własnego stylu i własnej dragkingowej szafy
  • charakteryzacja i makijaż sceniczny, czyli różne sposoby przyprawiania zarostów, makijaż w wersji mini i maxi, fryzury, peruk
  • jak dopasować to wszystko do siebie i tego, co nam w duszy gra

Pląsy. Budowanie persony dragkingowej, przygotowanie pierwszej dragkingowej fotki lub numeru – co mamy w głowie, w sercu i w ciele?, godz. 15:00-18:00

• praca koncepcyjna nad postacią
  • odgrywanie męskiej roli w ruchu scenicznym
  • rekwizyty sceniczne, ich rola w show, skąd je bierzemy, jak z nimi pracujemy
  • budujemy numer, performance
  • dla chętnych – fotki, pokazy numerów

Warsztat prowadzić będą dragkingowie:

Warsztaty odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.