śr., 16.10.2024

udział bezpłatny

Warsztaty z makaty w ramach Festiwalu Kultura Bez Barier

Zdjęcie haftowanego pałacyku.

Zapraszamy na wspólne haftowanie Makaty Wolskiej – tkaniny wykonywanej przez publiczność Muzeum Woli. Wszyscy mogą się przyłączyć; młodsi i starsi, początkujący i osoby, które już haftowały. Muzeum Woli zapewnia wszystkie materiały oraz instruktaż.

Powoli zbliżamy się do końca prac nad Makatą Wolską. Oryginalny haftowany plan dzielnicy niedługo zawiśnie w muzeum, w pięknej sali edukacyjnej, w pałacyku Sikorskiego, przy ulicy Srebrnej. Podczas Festiwalu Kultury Bez Barier także możecie dołączyć i stać się współautorami dzieła. Wzór przygotowała dla nas Katarzyna Markiewicz, artystka malarka i hafciarka związana z Wolą.

Więcej informacji o festiwalu: fkbb.pl