sob., 16.05.2026
18:00–19:30
Spacer
Muzeum Woli
udział bezpłatny
Warszawskie City nocą, czyli jak łotrzykowska dzielnica zmieniła się w centrum biznesu | Noc Muzeów

Klucząc po Mirowie porozmawiamy o sławnych gangach i ich niesławnych działaniach, ścierających się z nimi stróżach prawa i księżycowym powojennym krajobrazie wolskiego „Dzikiego Zachodu”. Przywołamy prawdziwe historie z dzielnicy, a w wybranych miejscach ustawimy literackie zwierciadło, w którym przegląda się łotrzykowska Wola.
Od czasu rewolucji przemysłowej Wola była jedną z niepięknych dzielnic, szybko się rozwijającą i pęczniejącą konfliktami. Dziś jest dzielnicą kontrastów i biznesowym sercem Warszawy.
Start: przed Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
Tego dnia Muzeum Woli pozostaje zamknięte dla zwiedzających indywidualnych (w związku z czasowym zamknięciem muzeum. Przygotowujemy dla Państwa nową wystawę czasową „Bez trzymanki. Jak rower zmienia Warszawę”, która zostanie otwarta 29 maja 2026 roku).
Partner edukacji Muzeum Warszawy – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
