sob., 25.02.2023

udział bezpłatny

Co się kryje za LGBT+? Orientacje romantyczno seksualne i tożsamości płciowe. Definicje, liczby, Q&A | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Co oznacza akronim LGBTQIA?

• Ile osób jest częścią tęczowej społeczności?
  • Jaka jest różnica między orientacją seksualną a romantyczną?
  • Czym się różni transpłciowość od niebinarności?

Wykład i sesja Q&A (pytań i odpowiedzi) jest przeznaczone dla wszystkich tych, które i którzy chcą być osobami wspierającymi. Podczas wykładu będzie możliwość zadawania pytań.

Udział w wydarzeniu na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania online lub w kasie Muzeum Woli.

Wykład odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”.

W garderobie Kim Lee, fot. @Pat Mic, 2021, Muzeum Warszawy

INKLUZYWNOŚĆ I TOLERANCJA

Podczas wykładu uzyskasz odpowiedzi na powyższe pytania i dowiesz się, jak wygląda życie osób LGBTQIA w Polsce, z jakimi uprzedzeniami się spotykają, jak się czują, gdy nie są akceptowane oraz co możesz zrobić, żeby twoje otoczenie było bardziej włączające.

MIŁOSZ PRZEPIÓRKOWSKI  – O PROWADZĄCYM

Miłosz Przepiórkowski zastępca przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Lambda Warszawa, najstarszej organizacji w Polsce działającej na rzecz społeczności LGBTQIA. Absolwent programu Biura Kongresu USA „Open World” oraz współautor „Kropki nad Bi”, pierwszej książki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej  w pełni poświęconej orientacji bi+. Aktywista działający na rzecz tęczowej społeczności, a w szczególności osób spod parasola bi+.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa.