sob., 06.04.2024

udział bezpłatny

Ekspedycje Mirowskie – odkrywanie lokalnych naturo-kultur

Czy obserwowanie miejskich gatunków może być sposobem na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności? Strategie przetrwania roślin, zwierząt czy porostów mogą być dla nas lekcją na nadchodzące miejskie susze?

Dołącz do grupy badawczej, w której wspólnie będziemy zagłębiać się w bioróżnorodność Mirowa korzystając z map, archiwów, sensorycznych spacerów, własnych doświadczeń i zastanowimy czego możemy nauczyć się od innych form życia. Z pomocą metod z pogranicza sztuki i nauki stworzymy wspólny projekt naukowo-artystyczny. Celem naszych spotkań będzie wspólne odkrywanie Mirowa oraz umacnianie więzi z naszym otoczeniem! Zgłoś się i stań się częścią naszego zespołu! Nie wymagamy profesjonalnej wiedzy, jedynym wymogiem jest chęć zgłębiania naszej lokalności z innej perspektywy.

Cykl spotkań poprowadzony zostanie przez Martę Dubiel, studentkę Sztuk społecznych w Instytucie Kultury Polskiej UW, absolwentkę Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskiem, która interesuje się posthumanistyką, architekturą i sztukami wizualnymi. Ukończyła kurs Przepisywanie „człowieka” na nowo: intra-aktywne splątania, nicość i etyka prowadzony przez dr. Monikę Rogowską-Stangret. Współpracowała z galerią BWA Studio. Prowadziła badania na temat doświadczania przestrzeni miejskiej w czasie Zagłady.

Planowanych jest 7 spotkań od kwietnia do czerwca 2024 roku.

Celem pierwszego spotkania jest stworzenie stałej grupy, która będzie uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.

ZAPISY: marta.dubiel98@gmail.com