Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 18.05.2024
19:00–23:45

Zwiedzanie
Muzeum Woli
wstęp bezpłatny

EUFORIA. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku | Noc Muzeów

Zdjęcie Muzeum Woli wieczorem podczas wernisażu. Fasada oświetlona na pomarańczowo, przed budynkiem tłum ludzi.

Noc Muzeów na Woli to spotkanie na wystawie o warszawskiej scenie klubowej.

Godz. 19:00. POBIERZ BEZPŁATNY BILET Oprowadzanie kuratorskie po wystawie EUFORIA. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku. Wystawa przypomina istotne miejsca na klubowej mapie stolicy. Kluby i klubokawiarnie działały wówczas w szerszym kontekście kulturowym i społecznym, były nie tylko biznesami czy lokalizacjami koncertów i imprez. Na polską rzeczywistość między upadkiem komunizmu a wstąpieniem do Unii Europejskiej warto patrzeć z nieoczywistych perspektyw. Taką próbą jest Euforia.

Istotą wystawy jest prześledzenie tego, jak dynamika powstawania klubów muzycznych i tanecznych generowała znaczące zmiany w obszarach kultury wizualnej, sztuk wizualnych, postaw społecznych i obywatelskich. Ważnym punktem wystawy jest określenie korelacji między zachodzącymi zmianami doby transformacji, a euforią, jaka towarzyszyła rodzącej się kulturze klubowej.

Po oprowadzaniu odbędą się pokazy dwóch filmów dokumentalnych:

  • godz. 21:30, POBIERZ BEZPŁATNY BILET Fugazi. Centrum wszechświata o fenomenie legendarnego klubu zlokalizowanego na warszawskiej Woli w dawnym kinie W-Z,
  • godz. 22:30, POBIERZ BEZPŁATNY BILET Skandal. Ewenement Molesty o kultowej grupie hip-hopowej.

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.