Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 10.12.2022
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Woli
5 zł

Finisaż wystawy „Białoszewski nieosobny”: SLAM poetycki, prowadzi Wojtek Cichoń

10-11 grudnia to ostatni weekend trwania wystawy „Białoszewski nieosobny” w Muzeum Woli. Zapraszamy na wydarzenia finisażowe: slam poetycki z Wojtkiem Cichoniem, pokaz filmu „Miron Białoszewski. Autoportret odczuwany” Julii Benedyktowicz oraz premierowy pokaz performance’u Marii Stokłosy.

Czym jest SLAM poetycki?

SLAM to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo SLAM określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni właśnie cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów.

Zasady uczestnictwa:

  • Poeci mogą wykonywać jedynie swoje własne wiersze.
  • Każdy poeta dostaje mikrofon na trzy minuty; przewidziane jest 10 sekund „czasu hamowania”, ale ani chwili dłużej.
  • Używanie rekwizytów, kostiumów i instrumentów muzycznych jest zabronione.
  • Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w formie książek Białoszewskiego i nie tylko.

Wojtek Cichoń, mat. promocyjne

Wojtek Cichoń – urodzony w Elblągu, dokąd powrócił po 15 latach mieszkania w Warszawie. Pisze, nagrywa, bełkocze ze sceny od roku 2000. Od 2003 roku prezentuje swoje utwory Spoken Word na scenach Polski i reszty świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Francja, Hiszpania, Ukraina, Chiny, Japonia, Islandia, USA). Jako Kidd wydał 17 płyt pod szyldem skwer.org – współtworząc takie projekty muzyczne jak ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete, Rap Addix. Grał koncerty i prezentował swoją twórczość Spoken Word przed m.in. Dälek, Mouse on The Keys, Beans (Anti-Pop Consortium), Masta Ace, Sage Francis. TEDx speaker.

Informacje praktyczne

Bilety do kupienia online lub w kasie Muzeum Woli.
Udział dla występujących bezpłatny.

Sprawdź program finisażu wystawy.


Program wydarzeń towarzyszących powstał we współpracy z Fundacją im. Mirona Białoszewskiego.

Logo fundacji im. Mirona Białoszewskiego


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.