niedz., 26.02.2023

10 zł

Garderoba na warsztat. Warsztaty z Dianą Szawłowską | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Warsztaty zainspirowane wyjątkową garderobą Kim Lee!

• Co jest granicą między ubraniem a kostiumem?
  • Czym jest kreacja wizerunku?
  • Co najlepiej sprzedaje się na scenie?
  • Dlaczego kostium pozwala nam być kim innym?

Na te i inne pytania pomoże odpowiedzieć nam najsłynniejsza polska draq queen.

Udział w wydarzeniu na podstawie biletu do kupienia online lub w kasie Muzeum Woli.

Warsztaty odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”.

W garderobie Kim Lee, fot. @Pat Mic, 2021, Muzeum Warszawy

Odkryj swoje sceniczne alter ego!

Postać Kim Lee to nieprzebrane źródło inspiracji kostiumowych.

Spróbuj zreinterpretować swój własny wizerunek, naśladując jej szyk, klasę i ekspresję. Naucz się, jak połączyć inspirację z autorską interpretacją i kreacją. Nadaj nowy, sceniczny, queerowy wizerunek swojej starej garderobie. Pióra, cekiny i tiule to to, czego potrzebujesz, żeby stać się warszawską królową lub królem karnawału.

Ograniczać nas może tylko wyobraźnia!

Diana Szawłowska – o prowadzącej

Diana Szawłowska, mat. promocyjne

Absolwentka ASP w Łodzi na specjalizacji Kostium Teatralny i Filmowy. Jej praca dyplomowa „Konwersja archaicznego spektaklu wędrownej grupy kolędniczej na współczesną formę plastyczną” została wyróżniona i zaprezentowana na Festiwalu Nowej Scenografii w 2013 roku, zaś za cykl kostiumowy „Misteria średniowieczne” otrzymała nagrodę w konkursie „Strzemiński-projekt”.

Realizowała kostiumy do spektakli: „Opowieść o zwyczajnym szaleństwie” (reż. Grzegorz Chrapkiewicz), „Duch Pikadora. Powrót legendy” (reż. Michał Walczak). Współpracowała z warszawskim „Pożarem w Burdelu”.