czw., 29.10.2020

Wstęp bezpłatny

PRZEŁOŻONE | Haft społeczny | Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Grafika. Na jsanym tle po prawej kolaż zrobiony ze zdjęć budynków. Nad nim tekst Przemiany. Obok tekst: Krajobraz Woli po 1989 roku.

Z przyczyn od nas niezależnych musimy przełożyć spotkanie. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Limit miejsc: 9

Wyhaftujemy razem współczesną Wolę. Wzór stworzy Katarzyna Markiewicz, warszawska artystka hafciarka związana z Wolą.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich zainteresowanych dzielnicą i haftem, Warszawą, historią, rzemiosłem, sztuką współczesną i nietuzinkowym wnętrzarstwem. Aby przyłożyć rękę do stworzenia zasłony nie trzeba specjalnych umiejętności, wszystkiego Państwa nauczymy. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Katarzyna Markiewicz przygotuje na tkaninie wzór, który wypełnimy podstawowymi ściegami.

Podczas pracy będzie można spotkać się z artystką i wysłuchać opowieści o Woli.

Prowadząca: Katarzyna Markiewicz studiowała malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom wyhaftowała w pracowni prof. Jana Tarasina w 1983 roku. Autorka miała ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych.

Liczba miejsc ograniczona, na oprowadzanie obowiązują zapisy pod adresem mailowym: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl

Więcej o wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.