Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pt., 24.03.2023
15:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Woli
Wstęp bezpłatny

Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole? | Warsztat

Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole?

Pytają autorzy i autorki publikacji o tym samym tytule, która już 24 marca stanie się punktem wyjścia dla bezpłatnych zajęć w Muzeum Woli. Książkę stworzyło Biuro Usług Postartystycznych funkcjonujące w ramach Fundacji Bęc Zmiana.

Interdyscyplinarna publikacja ma służyć edukatorom, pracownikom instytucji kultury i artystom jako zasób wiedzy i narzędzie budowania języka reagowania na coraz powszechniejsze przejawy przemocowych, wykluczających, (neo)faszystowskich i alt-prawicowych praktyk oraz dyskursów.

 

Okładka publikacji „Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole?”, mat. promocyjne Biuro Usług Postartystycznych

 

W trakcie warsztatu, skonstruowanego wokół materiałów oraz narzędzi zgromadzonych w publikacji „Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole?” zastanowimy się nad tym:

  • Co kryje się pod pojęciami „faszyzmu”. Ideologia, emocje, przekonania, tożsamość?
  • Kim jest Inny, a kim jest Obcy?
  • Czy jest poczucie przynależności, a czym dopasowania?

Wspólnie opracujemy autorski graficzny narzędziownik, który wykorzystamy do komunikacji i rozmowy o naszych wartościach.

 

O prowadzącej:

Ania Owsiany – artystka, edukatorka, trenerka. Uczy twórczości, sztuki współczesnej oraz szkoli z odwagi. Korzysta ze sztuki i boksu jako narzędzi pracy z ludźmi.

Projekt „Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole?” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Usług Postartystycznych.

Grafika na górze pochodzi z publikacji „Jak rozmawiać o antyfaszyzmie przy wspólnym stole?”. Autorka: Małgorzata Mycek, mat. promocyjne Biura Usług Postartystycznych


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.