sob., 24.06.2023

Pokaz filmowy
udział bezpłatny

„Kim jest Kim?” – film i spotkanie z przyjaciółmi Kim Lee

Podczas spotkania będziemy wspominać Kim Lee z jej przyjaciółmi: Kingą Dunin, Mariuszem Kurcem i drag queen Lullą La Polaca oraz obejrzymy wspólnie film „Kim jest Kim?” (reż. Remigiusz Szeląg, 2013, 83 min).

W 2013 roku Kim Lee świętowała dziesięciolecie swojej obecności na scenie. Z tej okazji powstał film dokumentalny „Kim jest Kim?”, a wyjątkowa drag queen znalazła się na okładce magazynu „Replika”.

W filmie, stworzonym przez Remigiusza Szeląga, Kinga Dunin i Kim Lee rozmawiają i jednocześnie przebierają się w garderobie drag queen. Zobaczymy fragmenty występów Kim Lee, a także wypowiedzi osób, z którymi się przyjaźniła i współpracowała. Gdyby nie przedwczesna śmierć spowodowana COVID-19, Kim Lee obchodziłaby w tym roku okrągły jubileusz dwudziestu lat pracy twórczej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny na podstawie wcześniej pobranych biletów online lub w kasie muzealnej.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli, która potrwa do 30 lipca 2023 roku.

Zdjęcie: Lulla La Polaca podczas wernisażu wystawy „Kim Lee. Królowa Warszawy”, fot. Tomek Kaczor

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.