Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 18.05.2024
15:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Woli
wstęp bezpłatny

Makata Wolska – otwarte warsztaty haftowania

Zdjęcie haftowanego pałacyku.

Warsztaty haftu dla początkujących i zaawansowanych – poziom umiejętności nie jest najważniejszy. Tworzymy razem „Makatę wolską”, ucząc się i zdobywając doświadczenie. Zaraz po ukończeniu makata wejdzie do zbiorów Muzeum Warszawy i zawiśnie w pracowni edukacyjnej Muzeum Woli.

Osoby zaczynające swą przygodę z haftem wspomożemy niezbędnymi wskazówkami do pracy, zaś zaawansowane hafciarki i hafciarze będą mogli wykazać się inwencją w doborze ściegów lub nauczyć nowych. Wszystkie materiały dostępne są na miejscu, nad procesem czuwa doświadczona instruktorka haftu.

Wzór makaty opracowała Katarzyna Markiewicz, artystka malarka i hafciarka, której pracownia znajduje się przy ulicy Żelaznej, rodzinnie związana z Wolą. Na schematycznym planie dzielnicy umieściła uproszczone rysunki istniejących ikonicznych miejsc w tej części miasta. Haftując rozmawiamy o historii Woli i Warszawy.

Kiedy: 17 lutego, 16 marca, 20 kwietnia, 18 maja, 15 czerwca


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.