Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 06.04.2024
11:00–12:30

Warsztaty rodzinne
Muzeum Woli
10 zł

Miasto: jak to działa? Temperatura w mieście

Grafika. Narysowana mapa Warszawy ze znanymi budynkami: pałac kultury i nauki, zamek królewski, wejście do metra, pomnik syrenki i inne. Tło z żółtego przechodzi w zielony.

Ostatnia dekada ubiegłego stulecia rozpoczęła trwający do dzisiaj okres średnich rocznych temperatur przekraczających w Warszawie 8°C i jest to trend wyraźnie rosnący. Pomiędzy 1750 a 2013 rokiem średnia roczna temperatura wzrosła prawie o 2°C. Do końca wieku będzie to 3,5–5°C.

Jaką przemianę – w przyzwyczajeniach, praktyce architektonicznej i urbanistycznej – muszą przejść miasta ze względu na kryzys termiczny? Przyglądamy się różnym sposobom na obniżanie temperatury w mieście. Tworzymy makietę miasta przyszłości.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Sprawdź harmonogram warsztatów Miasto: jak to działa?


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.