pt., 07.10.2022

udział bezpłatny

Noc Księgarń w Muzeum Woli: Miron Białoszewski – reporter

W Muzeum Woli trwa wystawa „Białoszewski nieosobny”, nie mogło więc zabraknąć nas w programie Nocy Księgarń!

Dowiedz się więcej o wystawie „Białoszewski nieosobny”.

Podczas spotkania Wojciech Szot opowie o tekstach prasowych Mirona Białoszewskiego, który po wojnie publikował artykuły w warszawskich bulwarówkach. Można je przeczytać w niedawno wydanej książce pod redakcją Wojciecha Szota „Na każdym rogu ta sama truskawka”. Znalazły się w niej reportaże, impresje reporterskie i wywiady autorstwa Białoszewskiego, które ukazywały się na łamach „Kuriera Codziennego”, „Wieczoru Warszawy” i „Świata Młodych” w latach 1946−1950.

Po spotkaniu po wystawie „Białoszewski nieosobny” oprowadzą Magdalena Staroszczyk i Konrad Schiller.

Wojciech Szot – redaktorem prowadzącym wydanego na 100-lecie urodzin poety zbioru „Na każdym rogu ta sama truskawka” (wydawnictwo Dowody na Istnienie). dziennikarz, krytyk literacki, bloger, z wykształcenia kulturoznawca, autor biografii reporterskiej „Panna doktór Sadowska”. Współpomysłodawca i redaktor prowadzący wydanie książki Mirona Białoszewskiego „Na każdym rogu ta sama truskawka. 1946−1950”, oprac. Adam Poprawa, wstęp Grzegorz Piątek, wydawnictwo Dowody na Istnienie, 2022.

Zdjęcie Wojciecha Szota: Szymon Łaszewski

Współorganizatorem wydarzenia jest Noc Księgarń.