czw., 25.05.2023

udział bezpłatny

Otwarta szkoła. Inkluzywny język – czemu jest ważny? | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli szkół ponadpodstawowych powstały we współpracy z Lambda Warszawa.

Udział w warsztatach jest bezpłatny na podstawie pobranego wcześniej bezpłatnego biletu.

Inkluzywny język – czemu jest ważny?

Warsztaty o ogólnych zagadnieniach dotyczących tematyki LGBTQIAP (wyjaśnienie pojęć, rozszyfrowanie poszczególnych liter w skrótowcu) oraz adekwatnymi formami języka inkluzywnego.

• Jak włączać osoby – nietypowe zaimki i formy językowe?
  • Dlaczego używanie form językowych jest ważne?
  • Czego unikać w komunikacji z osobami i o osobach nieheteronormatywnych?
  • Jak włączać, a nie wykluczać w codziennej komunikacji?

Podczas warsztatów przewidziane są ćwiczenia z form zastosowania języka inkluzywnego.

Sprawdź program warsztatów.

Miłosz Przepiórkowski – zastępca przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Lambda Warszawa, najstarszej organizacji w Polsce działającej na rzecz społeczności LGBTQIA. Absolwent programu Biura Kongresu USA „Open World” oraz współautor „Kropki nad Bi” – pierwszej książki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w pełni poświęconej orientacji bi+. Aktywista działający na rzecz tęczowej społeczności, a w szczególności osób spod parasola bi+.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.