śr., 24.05.2023

udział bezpłatny

Otwarta szkoła. Jak pracować z nieheteronormatywnymi osobami uczniowskimi | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli szkół ponadpodstawowych powstały we współpracy z Lambda Warszawa.

Udział w warsztatach jest bezpłatny na podstawie pobranego wcześniej bezpłatnego biletu.

Jak pracować z nieheteronormatywnymi osobami uczniowskimi

Praktyczne kompendium pojęć dla nauczycieli i nauczycielek w zakresie tożsamości płciowej i orientacji psychoseksualnej, procesu samoakceptacji i wychodzenia z ukrycia. Wskazówki do komunikacji z nieheteronormatywnymi uczennicami i uczniami. Poza tym baza kontaktów dla pedagogów i osób uczniowskich.

W drugiej części spotkania otwarta zostanie praca nad przypadkami przedstawionymi przez osoby uczestniczące w warsztatach.

Sprawdź program warsztatów.

Gniewomir Gredes – pedagog, psychoterapeuta systemowy, seksuolog. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z młodzieżą i młodymi dorosłymi. Prowadzi terapię indywidualną i dla par oraz grupy o charakterze wsparcia dla osób LGBT+. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, gdzie prowadzi psychoterapię oraz pracuje z osobami w kryzysie bezdomności. W Pogotowiu Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia PTP udziela wsparcia psychologicznego jako interwent kryzysowy. Prowadzi również warsztaty psychoedukacyjne oraz posiada doświadczenie w koordynacji projektowej.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.