sob., 24.04.2021

Zajęcia rodzinne

Bezpłatny

Pamięć Drobinek. Zajęcia online w ramach Akcji Żonkile

Zdjęcie. Ręka trzymająca papierowego żonkila. W tle pałącyk z napisem Muzeum Woli

Muzeum Woli włącza się w Akcję Żonkile i zaprasza najmłodszych na zajęcia pt. Pamięć Drobinek, realizowane na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej. To opowieść o empatii, wzajemnej trosce, pamięci, odwadze, ale również o stracie i poszukiwaniu nowego domu.

Spotkanie organizowane przez Muzeum Woli będzie okazją dla dzieci i rodziców, do wzięcia udziału w zajęciach realizowanych na bazie innowacyjnych scenariuszy, które w sposób wyważony, dostosowany do wieku odbiorców, wprowadzają dzieci do edukacji na temat najtrudniejszych rozdziałów historii naszego miasta i kraju. Na tym etapie rozmowa nie jest jeszcze osadzona w kontekście historycznym, jak rekomendują eksperci, lecz dotyczy wartości i postaw.

Pamięć drobinek Zofii Sarneckiej to opowieść o istotkach z Polany Wspomnień, które opiekują się lasem. Historia zaczyna się, gdy jedna z drobinek znika bez śladu. Na poszukiwanie brata wyrusza dzielna Borówka. Kto pomoże Borówce uwolnić Maślaka? Dlaczego drobinki muszą wyprowadzić się ze starego dębu?

Materiały do lekcji zostały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w ramach Akcji Żonkile, z okazji obchodów 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się na platformie ZOOM. Dołącz pod linkiem  Hasło: 225084

Wiek: 7-9 lat

Przygotuj  kartkę i kredki.