czw., 04.04.2024

udział bezpłatny

Premiera! MiroFor 2023: „Gęściocha”, czyli spotkanie o Białoszewskim nieosobnym

Wyjątkowa premiera! Nowy tom „MiroFora” „Gęściocha”, już 4 kwietnia przywoła wystawę „Białoszewski nieosobny” otwartą w Muzeum Woli w 2022 roku, w stulecie urodzin poety.

Autorzy i autorki trzeciego tomu opowiedzą o osobach współtworzących razem z Mironem Białoszewskim w czasie jego młodości związanej z Teatrem na Tarczyńskiej. W dyskusji wezmą udział Agnieszka Czerniak, Agnieszka Karpowicz, Igor Piotrowski, Konrad Schiller i Magda Staroszczyk.

Kierujemy światło na artystów wybitnych, lecz dziś zapomnianych czy docenianych jedynie w wąskich kręgach znawców i wielbicieli. Publikujemy teksty dotąd niewydane lub do niedawna uznawane za zaginione – takie jak Deszcz Mirona Białoszewskiego, sztuki Bogusława Choińskiego i Lecha Emfazego Stefańskiego czy poezja i twórczość teatralna Marii Fabickiej. Przybliżamy malarstwo Ludmiły Murawskiej, poezję Stanisława Swena Czachorowskiego, sylwetki Leszka Solińskiego i Ludwika Heringa.

Po dyskusji zapraszamy na spacer do kamienicy, w której odbywały się spektakle Teatru na Tarczyńskiej.

Na miejscu będzie możliwość kupienia książki. Płatność tylko gotówką.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Bezpłatny bilet można pobrać online.