sob., 10.12.2022

Zajęcia rodzinne

Przebieracze | „Białoszewski nieosobny”

Warsztaty rodzinne na wystawie „Białoszewski nieosobny” to okazja do poznania Mirona, jego kolegów i koleżanek, a także okazja do świetnej zabawy.

Pora na kreatywną zabawę z kostiumem!

Tkaniny i zaskakujące dodatki, farby do tkanin i szablony posłużą nam do stworzenia kostiumów teatralnych. W ramach zabawy uczestnicy wylosują hasło – podstawę do przygotowania stroju. Nie przewidujemy żadnych ograniczeń dla wyobraźni, planujemy za to pobudzić kreatywność świetnymi przykładami twórczości teatralnej prezentowanej na wystawie w muzeum.

Ręcznie malowane kostiumy przygotowywane przez Lecha Emfazego Stefańskiego i Ludmiłę Murawską, widok wystawy „Białoszewski nieosobny”, fot. Marcin Sieczka

Warsztaty dla dzieci w każdym wieku oraz dla rodziców, których pomysłowość, jak wiemy, nie zna granic. Przygotujcie się na ciekawe wyzwanie i dwie godziny oderwania od innych spraw. Czy zrobicie pelerynę, czy też turban, upniecie z przygotowanych tkanin tunikę i ją pomalujecie – to zależałoby będzie od was.

Warsztaty trwają dwie godziny.

„Osmędusze” – Harfiarka, kostium: Ludmiła Murawska, fot. Edward Hartwig, 1961, źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe