czw., 29.06.2023

QueerMuzeum: dyżur historyczny, zbiórka pamiątek, bezpieczna przestrzeń

W 2023 roku Stowarzyszenie Lambda Warszawa otworzy pierwsze w Polsce muzeum opowiadające historię osób nieheteronormtywnych – QueerMuzeum Warszawa.

Podczas spotkania porozmawiamy z Krzysztofem Kliszczyńskim o idei takiego muzeum i obiektach znajdujących się w zbiorach Lambdy. Będzie to okazja do wymiany wiedzy pomiędzy osobami pracującymi w muzeum instytucjonalnym i tworzącymi muzeum społeczne, a także podzielenia się swoimi historiami w bezpiecznej przestrzeni Muzeum Woli.

W stronę muzeum queerowego

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia queerowej historii: dzielenia się swoimi pamiątkami i opowieściami. Możecie przynieść je na spotkanie lub po prostu przyjść i dowiedzieć się, jak można je przekazać do QueerMuzeum i/lub Muzeum Warszawy.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” realizowanego przez Muzeum Woli i Lambdę Warszawa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Instytucji Kultury, dofinansowanego przez Biuro Kultury m.st. Warszawy.