niedz., 28.08.2022

Warsztaty rodzinne
7 zł normalny / 5 zł ulgowy

Rodzinne oprowadzanie i warsztaty | „Białoszewski nieosobny”

Wystawa „Białoszewski nieosobny” opowiada o grupie przyjaciół. Razem tworzyli nowatorski teatr, pisali sztuki, muzykę, kreowali scenografie i kostiumy. Sami występowali – poeci, malarze, psychotronicy i aktorzy. Zapraszali znajomych i wystawiali dla nich bogate nieszablonowe widowiska, działając w warunkach ciasnych prywatnych mieszkań. Nie mieli pieniędzy, więc tworzyli z tego „co pod ręką”.

Każdy z przyjaciół był nietuzinkową postacią, a razem udawało im się tworzyć mini i maksi przedstawienia przyciągające dziesiątki widzów. Oni, publiczność, scenografia i kostiumy, jak również masy prywatnych rzeczy i spraw ledwo mieścili się w ciasnych lokalach. Lokale pękały w szwach, wyciekała z nich sztuka i wsiąkała w miasto. Dziś w Muzeum Woli po raz pierwszy pokazujemy wiele pamiątek z tamtych dni.

Rodzinne oprowadzanie i warsztaty

Podczas spotkania zajrzycie do mieszkań artystów, do pokoi poświęconych poszczególnym postaciom i korytarzy między nimi.

Spotkanie będzie obfitować w przygody i ciekawe przedsięwzięcia: gry palcami, składanie wierszy, przemeblowywanie lalkom mieszkań i zadawanie obrazom pytań. Zamienicie się wierszokletów i obrazo-gapiów. Czeka na Was szperactwo, przebieractwo i niejeden teatrzyk. A dwa.

Najmłodsi mogą spodziewać się zadań, zaś opiekunowie zyskają kilka chwil, by posłuchać opowieści o wystawie.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.