sob., 30.09.2023

Spacer

Spacery po Woli: Historie wokół Browarów Warszawskich

Zestaw 3 pionowych zdjęć. Po lewej zdjęcie drzew, po środku biurowiec w ceglastym kolorze, po prawej szklane biurowce.

Janusz Dziano, twórca i współprowadzący fanpage „Jestem z Woli”, odkryje historię „Zjednoczonych Browarów Warszawskich” pod marką Haberbusch & Schiele.

Podczas spaceru poznacie lokalne uwarunkowania i dawne historie, które przyczyniły się do powstania Browarów Warszawskich. W opowieści nie zabraknie także licznych szczegółów z międzywojnia, czy czasów II wojny światowej. Na tym jednak nie koniec historii, której nurt biegnie przez lata powojenne i dociera do współczesności. Piwo „Królewskie” produkowano w centrum Warszawy jeszcze w 2004 roku.

Prowadzenie: Janusz Dziano

Miejsce spotkania: róg Żelaznej i Pereca