Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 22.10.2023
13:00–14:30

Spacer
Muzeum Woli
5 zł

Spacery po Woli: Spacer po cmentarzu żydowskim z Jagną Koftą

Zestaw 3 pionowych zdjęć. Po lewej las i leżące płyty nagrobne, na środku pośród zieleni Jagna Kofta, po prawej żydowskie nagrobki w otoczeniu zieleni i drzew.

Największy cmentarzy żydowski w Europie. Jest świadectwem różnorodności warszawskiej społeczności żydowskiej. Są na nim zarówno ohele cadyków, nagrobki tradycyjne, jak i tzw. postępowe: napisy po hebrajsku, w jidysz i po polsku. To miejsce, które przypomina o „nieistniejącym mieście”, o Warszawie, która zniknęła wraz z Zagładą.

Jagna Kofta – edukatorka i przewodniczka. Prowadzi projekty, warsztaty i spacery związane z żydowską Warszawą dla uczniów i dorosłych. Współpracuje z wieloma instytucjami zajmującymi się tematyką żydowską: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Domem Spotkań z Historią, Żydowskim Instytutem Historycznym, Fundacją Taubego, Fundacją Shalom oraz Gminą Wyznaniową Żydowską. Jest autorką wielu tematycznych spacerów varsavianistycznych oraz aplikacji i mapy „«Warszawa jest moja» – spacery śladami Janusza Korczaka”.

Prowadzenie: Jagna Kofta

Miejsce spotkania: spacer rozpoczyna się przy wejściu na cmentarz żydowski, ul. Okopowa 48/50.

Na zdjęciu: Kirkut, na środkowym zdjęciu prowadząca spacer Jagna Kofta, fot. Magda Staroszczyk

Sprawdź harmonogram spacerów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.