Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 27.11.2022
11:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Woli
10 zł

Teatrzyk codzienności | warsztat artystyczny dla dzieci z Bożką Rydlewską

Wystawa „Białoszewski nieosobny” opowiada o sieci artystycznych relacji poety. Podczas niedzielnych plastyczno-teatralnych warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Muzeum Woli  stanie się ona inspiracją do stworzenia własnego „teatrzyku codzienności”.

27.11(niedziela) spotkamy się w ramach 2 grup wiekowych.

Teatrzyk codzienności. Warsztat tworzenia teatrzyków w pudełku dla dzieci

Bożka Rydlewska, mat. promocyjne

Grupa wiekowa: dla dzieci 8-12 lat
Czas: 11:00-13:00
Limit osób: 15
Udział w wydarzeniu na podstawie biletu do kupienia online w cenie 10.00 PLN lub w kasie Muzeum Woli

Na warsztacie przyjrzymy się zwyczajnym przedmiotom z naszego otoczenia, wspólnie zastanowimy się do czego nowego i niezwyczajnego mogłyby nam posłużyć, a nawet spróbujemy wyobrazić sobie ich sekretne życie.
Każdy z uczestników/uczestniczek stworzy papierowy teatrzyk w pudełku z własnoręcznie wykonaną w technice kolażu scenografią i postaciami – przedmiotami, którzy staną się bohaterami wymyślonej przez Was opowieści.

Prowadzi: Bożka Rydlewska  

Bożka Rydlewska, mat. promocyjne

Artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w w Hong Kongu.

Bilety w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem w kasie muzealnej i online.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.