Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 30.07.2023
19:00–22:00

Koncert
Muzeum Woli
udział bezpłatny

Tribute to Kim Lee: koncert + DJ set | KA. & Bumi Phillips

Eklektyczny występ muzyczny (na płyty winylowe, akordeon, głosy i różne nagrania) połączony z DJ setem, duetu KA. & Bumi Phillips, powstał w oparciu o wybrane utwory z repertuaru Kim Lee.

Jest to święto pamięci tej niezwykłej – nie tylko na scenie – drag queen i aktywisty. Inspiracją do jego powstania była fascynacja estetyką świata drag queen oraz charyzmatyczną osobą Andy Nguyena, któremu Bumi Phillips miał okazję towarzyszyć jako DJ w jednym z jego występów.

W wybrane utwory z playlisty Kim Lee zostały wplecione melodie akordeonowe, teksty piosenek w wolnym, wielojęzycznym tłumaczeniu, PRL-owskie bajki i przemyślenia różnej treści – od bardzo osobistych po zdecydowanie absurdalne. Połączenie kwintesencji fizyki jądrowej (studia Andy’ego), kawiarniano PRL-owskich klimatów, estetyki disco i aerobiku z delikatnością „małego kwiatka” (po wietnamsku podobno właśnie znaczy „kim lee”).

Bumi Phillips (ON&ON, OSTERDAM RECORDS)

Ponad dwie dekady aktywnie występuje jako DJ. Grywa konceptualne sety na styku różnych gatunków, gdzie wszystko ma swój początek i koniec. Często występuje w towarzystwie świetnych muzyków (m.in. DiDi Lez, Mikołaj Janowski, Nathan Williams, Aniel Someillan) współdzieląc z odbiorcami niesamowitą energię. Ze swoją sekcją płyt winylowych odwiedził kilka europejskich stolic. Obecnie rezyduje w Warszawie.

Miał okazję towarzyszyć Kim Lee w jego charytatywnym show Rak Bye Bye PARTY w klubie DZIK (2019 lutego 2016 roku).

Karolina Marcinkowska (AFRICA REMIX)

Antropolożka z wykształcenia i powołania, twórczyni i uczestniczka wielu wydarzeń artystycznych, warsztatów i performansów (m.in. MANIFESTA 12 w Palermo, 57 Biennale w Wenecji, CSW w Warszawie, Galeria Arsenał w Białymstoku). Zafascynowana wszystkim tym, co interdyscyplinarne, wolne i poza kategoriami – między sztuką a nauką. Twórczyni inicjatywy AFRICA REMIX i Zmasowanego Ataku SPA. Akordeonistka (grywała w zespołach: Teges Tanges, Arcydzięgiel Wronie Oko), kolekcjonuje i nagrywa inspirujące dźwięki ulicy i historie mówione (m.in. dla Archiwum Historii Mówionej Muzeum Pragi).

Zdjęcie główne: Rok po śmierci. Dokumentacja kostiumów Kim Lee, Pat Mic, 2021, zbiory Muzeum Warszawy


Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.