Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 01.07.2021
18:00–19:30

Wykład

Bezpłatny

W języku krajobrazu. Co można odczytać z projektów Aliny Scholtz? Wykład na wystawie

Natalia Budnik poprowadzi wykład w przestrzeni wystawy “Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz” i opowie o tym, jak odczytywać projekty architektury krajobrazu.

Projektowanie krajobrazu, choć na rysunkach wygląda podobnie, jest zupełnie inną dziedziną niż projektowanie architektury. Budynki w niezmienionej formie trwają przez lata, a krajobraz i zieleń wciąż zmieniają się w czasie: drzewa się rozrastają i zmieniają liście, krzewy gęstnieją, trawa rozsiewa się poza wyznaczony obszar.

Alina Scholtz wypracowała swój własny styl “rysowania” krajobrazu. Którą z faz rozwoju projektu przedstawiają rysunki? Jak dopasowuje skalę i na jakie detale pozwalają jej poszczególne plany? Co uwypuklają przekroje? W czym niezastąpione są fizyczne modele przestrzenne? W jakich technikach graficznych pracuje i czy jej plany mają jakieś znaki charakterystyczne?

O prowadzącej:
Natalia Budnik – architektka dla krajobrazu. W latach 2014-2019 związana z kopenhaskim biurem projektowym – SLA ( strategy / urbanity / landscape). Od dwóch lat prowadzi własną praktykę projektową w Warszawie.

Wykład odbędzie się w przestrzeni wystawy Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz. Udział jest bezpłatny.

Zobacz cały program towarzyszący wystawie


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.