sob., 26.11.2022

Warsztaty rodzinne

Warszawiacy przy pracy: producent rowerów

Tuż obok Muzeum Woli, przy ul. Pańskiej działała fabryka rowerów Ormonde. Kawałek dalej, przy ul. Wolskiej rowery produkowali bracia Kamińscy.

Warsztaty to opowieść o wolskich i warszawskich rowerach, rowerach na Kercelaku, rowerach na Dynasach i pierwszych ścieżkach rowerowych, które powstawały już dawno temu.

„Uważam rower za jeden z najpiękniejszych i najmądrzej zaprojektowanych przedmiotów, jakie wytwarza człowiek (…)” – pisze autor księgi pt. „Sprężyści. Kulturowa historia warszawskich cyklistów na przełomie XIX i XX wieku”.

Sięgniemy do ciekawostek i historyjek z książki oraz obejrzymy archiwalne zdjęcia. Tego dnia przygotujemy szablony, które mogą posłużyć do upiększenia Waszych jednośladów.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Miejsce: Muzeum Woli, ul. Srebrna 10

Bilety w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.

Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów rodzinnych Warszawiacy przy pracySprawdź terminy pozostałych warsztatów.