sob., 08.10.2022

Warsztaty rodzinne

Warszawiacy przy pracy: przedsiębiorca ogrodniczy

Największe i najstarsze warszawskie przedsiębiorstwo ogrodnicze znajdowało się na Woli. Dlatego zapraszamy do Muzeum Woli na spotkanie o warszawskich tradycjach ogrodniczych.

Jak wyglądała hodowla ananasów w XIX-wiecznej Warszawie?
W jaki sposób oferta ogrodu dostosowana była do kuchni żydowskiej?
Kto mógł bawić się pomiędzy najnowocześniejszymi szklarniami – dumą rodu Ulrychów? Przekonajmy się!

Podczas warsztatów przygotujemy podświetlany model szklarni z miniaturowymi kwiatami.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Miejsce: Muzeum Woli, ul. Srebrna 10

Bilety w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.

Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów rodzinnych Warszawiacy przy pracySprawdź terminy pozostałych warsztatów.