sob., 15.05.2021

Spacer

Bezpłatny

Warszawskie City nocą, czyli jak łotrzykowska dzielnica zmieniła się w centrum biznesu | Noc Muzeów 2021

Klucząc po Mirowie porozmawiamy o sławnych gangach i ich niesławnych działaniach, ścierających się z nimi stróżach prawa i księżycowym powojennym krajobrazie wolskiego Dzikiego Zachodu. Przywołamy prawdziwe historie z dzielnicy, a w wybranych miejscach ustawimy literackie zwierciadło, w którym przegląda się łotrzykowska Wola. Od czasu warszawskiej rewolucji przemysłowej Wola była jedną z niepięknych dzielnic, szybko się rozwijającą,a jednocześnie pęczniejącą konfliktami. W 2021 roku Wola nadal jest dzielnicą wielowymiarowych kontrastów. Sprawdzimy dlaczego to właśnie ten obszar staje się dzisiaj biznesowym sercem Warszawy.

Ze względów bezpieczeństwa limit osób jest ograniczony. Pobierz bezpłatny bilet.
Spotykamy się przed Muzeum Woli, na ul. Srebrnej 12, o godz. 20:00

fot. Filip Bramorski, Flickr