niedz., 18.10.2020

Warsztaty liternicze | Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Grafika. Na jsanym tle po prawej kolaż zrobiony ze zdjęć budynków. Nad nim tekst Przemiany. Obok tekst: Krajobraz Woli po 1989 roku.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa warsztaty odbędą się on-line za pośrednictwem platformy Zoom.

Limit miejsc: 15

Zajęcia skierowane są do osób interesujących się ciekawym liternictwem, projektowaniem graficznym i estetyczną przestrzenią miejską.

Podczas zajęć poznamy historię szyldów oraz innych obiektów reklamowych na Woli w Warszawie. Przeniesiemy się w czasie aby zobaczyć jak wyglądały Wolskie reklamy na ulicach dawnej Warszawy oraz jak zmieniało się liternictwo i reklama w ostatnich 30 latach. Na podstawie liternictwa dawnego i współczesnych krojów spróbujemy zaprojektować nowe kompozycje typograficzne, z których stworzymy odręczne makiety reklam lub szyldów jakie mogłyby funkcjonować obecnie na terenie Woli.

Zajęcia Poprowadzi Patryk Martuś, kaligraf i projektant, współzałożyciel Warszawskiego Domu Kaligrafii.

Udział w warsztatach kosztuje 10 zł. Bilet można kupić pod linkiem https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/muzeum-warszawy,818/warsztaty-liternicze-przemiany-krajobraz-woli-po-1989-roku-online,14012?eventId=190730

Po zakupie biletu, zostanie wygenerowany link do Zooma, na którym odbędą się zajęcia. W razie pytań, proszę pisać do koordynatorki wydarzenia: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl

Więcej o wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.