Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 25.11.2023
15:00–17:00

Warsztaty rodzinne
program-towarzyszacy-wystawie-glownej
Muzeum Woli
10 zł

Warsztaty rodzinne z cyjanotypii z Aleksandrą Grudzińską

Cyjanotypia, dzięki uprzejmości Magdy Staroszczyk.

„Zimno już było” to wystawa życiu w mieście dotkniętym upałem. O rozwoju warszawskiej świadomości temperatury i społecznej relacji ze Słońcem – od fascynacji jego promieniami po strach przed dziurą ozonową i kryzysem klimatycznym. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.

W trakcie kolejnych, autorskich warsztatów rodzinnych do wystawy skupimy się na kreatywnym wykorzystaniu światła słonecznego. Będziemy testować naturalną technikę fotograficzną, do której nie potrzebujemy specjalistycznej chemii.

Wspólnie z Aleksandrą Grudzińską wykonamy cyjanotypię, która nie wymaga skomplikowanego sprzętu ani ciemni. Wystarczy podłoże (np. kartka), odpowiedni odczynnik, światło słoneczne, woda w kuwecie oraz przedmioty, które będą obiektami do naświetlania. Wykorzystując ich różnorodne kształty, faktury oraz możliwości przepuszczania światła stworzymy błękitne kompozycje – ślady obecności artefaktów.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Kiedy: 25.11
11:00 – 13:00 | 1 grupa
15:00 – 17:00 | 2 grupa

Do każdej grupy zapraszamy 12 dzieci oraz 12 opiekunów.

Udział w wydarzeniu na podstawie biletu dla dziecka w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Woli i online. [opiekun uprawniony jest do bezpłatnej wejściówki]

Zdjęcie: Cyjanotypia, dzięki uprzejmości Magdy Staroszczyk.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.