sob., 09.04.2022

udział bezpłatny

Warsztaty z Artystkami z Ukrainy: haft

Ukraiński haft ludowy

Haft ludowy jest nazywany kodem, czyli swoistym DNA narodu ukraińskiego – opowiada Irina i pokazuje tzw. haftowaną mapę Ukrainy. Podczas warsztatu każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały do realizacji wybranego tradycyjnego wzoru pod okiem Iriny.

Irina Lukyanenko

Prababcia Iriny haftowała autorskie obrazy, które malował na tkaninie jej pradziadek – malarz. Te obrazy są cennymi pamiątkami rodzinnymi, które zostały w mieszkaniu Iriny w Kijowie. W stolicy Ukrainy został też jej mąż, broniący miasta. Irina wraz z dziećmi przebywa w punkcie pobytowym.

Informacje praktyczne:

Liczba dostępnych miejsc: 10

Rezerwacje: Katarzyna Żukowska, katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl

Tłumaczenie: Ivanna Czernyk, której serdecznie dziękujemy za pomoc

Sprawdź program wszystkich warsztatów.

Partner: Art Rage