sob., 04.03.2023

Warsztaty rodzinne
10 zł (jedno dziecko plus opiekun)

Wietnamski dom bajek | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Rodzinne warsztaty artystyczne poświęcone kulturze Wietnamu. Posłuchajmy wietnamskich porzekadeł i bajek, historii i przypowieści, melodii ludowych i dźwiękowych krajobrazów. Przyjrzyjmy się miastom i plażom, regionom i rzekom.

Podczas warsztatów wykonamy wietnamski dom bajek z jednej kartki papieru, łącząc wycinankę, technikę pop-up i kolaż.

Warsztaty artystyczne inspirowane są cyklem fotograficznym Rafała Milacha „Ba Lan”, co po wietnamsku oznacza Polska. Jest to wizualna opowieść przybliżająca życie mniejszości wietnamskiej w Warszawie. Mieszka tu obecnie, według różnych szacunków, 40 000, lub 60 000 Wietnamczyków. Fotografie można obejrzeć na portalu Kolekcje Muzeum WarszawyDowiedz się więcej o zakupie fotografii.

Informacje praktyczne

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6-9 lat

Liczba uczestników: 15 dzieci

Udział w wydarzeniu na podstawie biletu do kupienia online lub w kasie Muzeum Woli.

Zdjęcia Rafała Milacha aktualnie prezentowane są na wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”. Warsztaty są częścią programu towarzyszącego wystawie.

Zdjęcie główne: Bez tytułu, z cyklu „Ba Lan”, Rafał Milach, Wytwórnia nieznana, między 2005 a 2008, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy