czw., 29.09.2022

Spacer

Wolska włóczęga: Obrazki ze straganu – wolskie legendy

Czy na Woli legendy i echa przeszłości żyją swoim życiem?

• Legendarny sfinks
  • Legendarne ananasy z Ciepłej
  • Legenda Kercelaka i Chłodnej
  • Promenady robotniczej Woli

Opowiemy legendy w miejscach, w których się narodziły!

Czy słyszeli Państwo legendy o wolskich podziemnych rzekach, o odkrytych w trakcie budowy metra szczątkach słonia leśnego?

Nowoczesna Wola ma swoje czerwone, czarne i błękitne legendy i obrasta wciąż nowymi. Podczas spaceru chwilę poświęcimy także samemu zjawisku legendy miejskiej.

Informacja praktyczne:

Bilety do kupienia w kasie biletowej lub online.

Miejsce zbiórki: na skrzyżowaniu Chłodnej i Wroniej

Spacer poprowadzi Maciej Sotomski z PTTK – prawdziwy pasjonat miejskich spacerów, warszawiak od 7. pokoleń. Po pasji pojawiły się kursy, certyfikaty i uprawnienia. Mówią o nim „Warszawski Łazik”, bo uwielbia łazić to tu, to tam i odkrywać nowe miejsca, historie, fakty.

Oprowadzanie po zabytkach i atrakcjach Warszawy to ważna część jego życia, dlatego nieustannie się rozwija i zdobywa nowe uprawnienia.

Opowiadane historie lubi okraszać dobrym humorem i nietuzinkowymi ciekawostkami. Poza przewodnictwem jest miłośnikiem historii, czytania książek i propagatorem krwiodawstwa.