sob., 20.05.2023

udział bezpłatny

Wszystkie jesteśmy trochę drag – warsztaty fotograficzne z Agatą Zbylut | „Kim Lee. Królowa Warszawy”

20 maja podczas warsztatów fotograficznych oddamy w Wasze ręce część z przepastnej garderoby Kim Lee. Stroje będzie można przymierzać i stanąć przed obiektywem Agaty Zbylut. Fotografie, które powstaną podczas sesji, zostaną przekazane uczestnikom i uczestniczkom elektronicznie, a także staną się częścią wystawy „Kim Lee. Królowa Warszawy”.

O projekcie „Kim Lee Dress Room”

Agata Zbylut w ramach pokazywanego na wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy” projektu „Kim Lee Dress Room” wykonała 23 sesje zdjęciowe osób, które przymierzały ubrania słynnej warszawskiej drag queen. Artystka chciała, aby jak najwięcej osób mogło poczuć radość obcowania z tymi wspaniałymi przedmiotami, ale także przypomnieć sobie radość „stwarzania siebie” w kolorowym, przegiętym wydaniu. Zdjęcia zatytułowane zbiorczo „Wszystkie jesteśmy trochę drag” zawisły na parterze Muzeum Woli stając się częścią wystawy.

Jej kuratorka, Magdalena Staroszczyk zaproponowała, aby część studia wraz z kolorowymi tłami przenieść do Muzeum Woli i zaprosić na sesję kolejne osoby, rozszerzając tym samym galerię kolorowych portretów.

Udział na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania online.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.