czw., 14.12.2023

udział bezpłatny

Wykład o Bartoszu Kokosińskim na wystawie „Zimno już było”

W cyklu „Termokoloryzacja” Bartosz Kokosiński przygląda się wizualnej formie warszawskich blokowisk. Realizacje składają się z połączonych ze sobą, wąskich paneli, nawiązujących formą do kształtu bloków. Panele zostały pomalowane farbami, którymi pokrywane są budynki po termomodernizacji.

Podczas spotkania dowiemy się, czym jest pasteloza, jak wpływa na wizualną formę warszawskich blokowisk i dlaczego stała się obiektem zainteresowania artysty.

Wykład odbędzie się na wystawie „Zimno już było” przed obrazem Bartosza Kokosińskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy – II etap – malarstwo

Wartość realizacji zadania: 165 180,00 zł
Wartość dofinansowania : 130 000,00 zł